×

Με ανατροπή του σκορ το Κολχικό, νίκησε με 4-1 τον Ξηροπόταμο

στις 12/02/2017

Ο Κεραυνός Κολχικού πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας τον Άρη Ξηροποτάμου εντός έδρας με 4-1.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν στα πρώτα λεπτά του αγώνα, καθώς άνοιξαν το σκορ με τον Τεκίδη στο 10ο λεπτό. Το Κολχικό κατάφερε όμως μέχρι την λήξη του πρώτου μέρους να κάνει την ανατροπή του σκορ. Πρώτα ισοφάρισε με τον Ιορδανόπουλο στο 20ο λεπτό και δέκα λεπτά μετά, ο Πεταλωτής έκανε το 2-1.

Στο 55ο και στο 75ο λεπτό με τα δύο γκολ του Ιορδανόπουλου (και τρία συνολικά στο παιχνίδι), ο Κεραυνός κέρδισε με το τελικό 4-1.

Κεραυνός Κολχικού - Αρης Ξηροποτάμου 4-1

Σκόρερ: Τεκίδης (10’), Ιορδανόπουλος (20’, 55’, 75’), Πεταλωτής (30’)

Διαιτησία: Τζίκας (Λέκκας – Τσεχελίδης)

ΚΟΛΧΙΚΟ: Παπαδόπουλος, Μπουλουκάς, Μαρίκος, Γιόρμανης, Αδαμίδης, Σαββίδης, Κόντρα, Γκούνιος, Ιορδανόπουλος, Πεταλωτής, Σολωμονίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μεσκούρτι, Μαμουλίδης, Μακρόπουλος

ΑΡΗΣ: Κοσιβάς, Σωτίδης, Τσελεγγίδης, Ισάκου, Χάνι, Σπυριδωνίδης, Τεκίδης, Δάρατζης, Γιώτας, Ελευθερίου, Πιπέρης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Ταμαλαλίδης, Παρασίδης