×

Ματς "θρίλερ" στον Περιστερώνα, μεγάλη νίκη του Μακεδονικού Αγίου Βασιλείου!

στις 12/02/2017

Ο Μακεδονικός Αγίου Βασιλείου πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας εκτός έδρας την Θύελλα Περιστερώνας με 2-1!

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο δεύτερο λεπτό με τον Κατρατζόγλου, ένα γκολ το οποίο ισοφαρίστηκε σχετικά γρήγορα. Στο 35ο λεπτό, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Πάρη Σάιντ, με το 1-1 να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, αμφότερες οι ομάδες δημιούργησαν πολλές φάσεις στο παιχνίδι, δίνοντας στον κόσμο όμορφο θέαμα. Η ομάδα τελικώς που πανηγύρισε την νίκη ήταν ο Μακεδονικός με το γκολ του Ανδρεανίδη στις καθυστερήσεις.

Θύελλα Περιστερώνα - Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου 1-2

Σκόρερ: Κατρατζόγλου (2’), Σάιντ (35’), Ανδρεανίδης (90’)

Διαιτησία: Μπάτζιος (Λιαρής – Γεωργόπουλος)

ΘΥΕΛΛΑ: Καλτσίδης, Κάλτσος, Ρενάλντο, Παυλίδης, Δέντσας, Καλαποδόπουλος, Γκάτζο, Τρόκας, Σάιντ, Πεχλιβανίδης, Πλατάκης

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Διαμαντής, Χαϊντούτης, Τσελεκίδης, Λεονταρίδης, Καραχάλιος, Μωυσίδης Ν. , Ανδρεανίδης, Τόσκα, Κατρατζόγλου, Σαμουρέλης, Νικολαϊδης

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 12 Φεβρουαρίου 2017 21:09