×

"Ματσάρα" στον Σταυρό, ισόπαλοι με 2-2 ΠΑΟΚ & Μακεδονικός Ασκού

στις 12/02/2017

Ο ΠΑΟΚ Σταυρού αν και προηγήθηκε στο παιχνίδι, δεν κατάφερε να φύγει νικητής από το παιχνίδι, απέναντι σε έναν εξαιρετικό Μακεδονικό Ασκού, με το παιχνίδι να έρχεται ισόπαλο με σκορ 2-2.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Πασαλή, όμως ο Ασκός κατάφερε αρχικά να ισοφαρίσει στο 20ο λεπτό με τον Παγκάλη και στο 35ο λεπτό έκανε το 2-1 με τον Σουκάντο.

Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 89ο λεπτό με το γκολ του Τσίτσου, ενώ ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσεις του αγώνα είχε ευκαιρία να δώσει την νίκη στην ομάδα του, αλλά η προσπάθειά του σταμάτησε στο δοκάρι του Αναστασόπουλου.

ΠΑΟΚ Σταυρού - Μακεδονικός Ασκού 2-2

Δοκάρι: Τσίτσος (90’)

Σκόρερ: Πασαλής (15’), Τσίτσος (89’)

Διαιτησία: Μαμασούλας (Μπουρής – Νικολόπουλος)

ΠΑΟΚ: Χατζηλάρι, Στιβαστάρης, Χατζηλάρι, Θεολογάκης, Σαλέπης, Πλουμούδης, Μπουλάρι, Μπελές, Κανέλλης, Παπαθανασίου, Πασαλής

ΑΣΚΟΣ: Αναστασόπουλος, Τσομπανίδης, Κοπαλίδης, Κριτόπουλος, Γεμενετζής, Κεμανετζής, Σκολαρίκης, Παγκάλης, Τζιμάνης, Σουκάντος, Λούλα