×

Με κορυφαίο τον Ελευθεριάδη τα Μετέωρα, νίκησαν εύκολα τις Ελπίδες Σταυρούπολης

στις 12/02/2017

Ο Εθνικός Μετεώρων, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας τις Ελπίδες Σταυρούοπολης με 4-0.

Το σκορ άνοιξε στο δεύτερο λεπτό ο Νοτάκης, ενώ με χατ - τρικ τερμάτων, ο Ελευθεριάδης έδωσε την νίκη με σκορ 4-0. Τα γκολ του Ελευθεριάδη μπήκαν στο 50ο, στο 60ο και στο 85ο λεπτό.

Στο 42ο λεπτό, οι Ελπίδες Σταυρούπολης κέρδισαν πέναλτι, την εκτέλεση την οποία ανέλαβε ο Δήμου, με τον Σγουρομάλη να αποκρούει.

Εθνικός Μετεώρων - Ελπίδες Σταυρούπολης 4-0

Σκόρερ: Νοτάκης (2’), Ελευθεριάδης (50’, 60’, 85’)

Διαιτησία: Τοπάλης (Παπαδοπούλου Ε. – Τσακιρόπουλος)

ΕΘΝΙΚΟΣ: Σγουρομάλης, Ταρασίδης, Γκροπάι, Μωυσίδης, Καραβυζίνιας, Γκροπάι Α. , Νοτάκης, Ιασωνίδης, Παπαγιαννίδης, Ελευθεριάδης, Τζιούτζιος

ΕΛΠΙΔΕΣ: Λούκμας, Παντελίδης, Δέδας, Σιδερόπουλος, Παναγιωτίδης, Νικολάκης, Σαρηγιαννίδης, Τούντας, Παπαδόπουλος, Δήμου, Κωνσταντινίδης