×

Στον δρόμο για την τριάδα κινείται ο ΠΟ Ξηροκρήνης

στις 12/02/2017

Ο ΠΟ Ξηροκρήνης, πραγματοποιώντας εκπληκτική εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Καπετάν Άγρας με 4-2.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο δεύτερο λεπτό με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπαντίκου, ενώ οκτώ λεπτά μετά, ο Τσάνταλης ανέβασε τον πήχη του σκορ στο 2-0. Πριν λήξει το πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι μείωσαν στο σκορ και στο 60ο λεπτό κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια.

Στο 75ο λεπτό, ο Παπανικολάου έκανε το 3-2 για την Ξηροκρήνη, ενώ το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε από το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μπαντίκου.

Καπετάν Αγρας - ΠΟ Ξηροκρήνης 2-4

Διαιτησία: Ξενιτόπουλος (Καρασαββίδης – Χατζησιδέρη)