×

Νίκησε στο ντέρμπι η Κριθιά, τραυματίστηκε σοβαρά ο Μαμαλιόγκας

στις 12/02/2017

Ο Ελλήσποντος Κριθιάς πήρε την πολύ μεγάλη νίκη το απόγευμα της Κυριακής, καθώς κέρδισε στο ντέρμπι της αγωνιστικής τον ΠΑΟ Ξυλούπολης με 3-1.

Το σκορ άνοιξε ο Καφετζής στο 3ο λεπτό, με τον Σταφυλίδη να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων στο 20ο λεπτό. Η Ξυλούπολη μείωσε σε 2-1 με τον Μπατιρίδη στο 43ο λεπτό, με το 2-1 να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, δημιούργησαν φάσεις χωρίς όμως να φτάνουν στην ισοφάριση. Η Κριθιά ολοκλήρωσε την υπόθεση νίκη στο 80ο λεπτό με το δεύτερο γκολ του Καφετζή.

Ο αγώνας είχε έναν πολύ σοβαρό τραυματισμό ποδοσφαιριστή, αυτον του Μαμαλιόγκα, ο οποίος πήγε εσπευσμένα στο νοσοκομείο με πόνους στο γόνατό του. Η Ξυλούπολη ευχήθηκε στον ποδοσφαιριστή περαστικά και θα είναι δίπλα του σε ότι χρειαστεί.

Αμφότερες οι ομάδες έδωσαν τα συγχαρητήριά τους στον διαιτητή Πραξιτέλη Ζαχαριάδη για την διαιτησία του στο παιχνίδι.

Ο ΠΑΟ Ξυλούπολης ευχαρίστησε τον Ελλήσποντο Κριθιάς για την άψογη φιλοξενία που του παρείχε.

Ελλήσποντος Κριθιάς - ΠΑΟ Ξυλούπολης 3-1

Σκόρερ: Καφετζής (3’, 80’), Σταφυλίδης (20’), Μπατιρίδης (43’)

Διαιτησία: Ζαχαριάδης (Πάτρας – Αϊναλής)

ΚΡΙΘΙΑ: Καλαϊτζής, Χασιρτζόγλου, Χατζηλασκαράκης, Μήτας, Μπαρούτας, Σταφυλίδης, Σκάρας, Κανδυλανάπτης, Ντελής, Πλατάκης, Καφετζής

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Καφές Α. , Καφές Θ. , Χρήστου

ΞΥΛΟΥΠΟΛΗ: Λάμπρου, Ακριτίδης, Κιρσανίδης, Κυριάκος, Αραμπατζής, Μπατιρίδης, Τσιόντσης, Χάντας, Μαμαλιόγκας, Βοζίκης, Χίντζιος

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Σταματάκης, Καϊσίδης, Αναγνωστόπουλος