×

"Ακάθεκτοι" οι Κανονιέρηδες, νίκησαν με 4-1 τον Εθνικό Ευόσμου (pics)

στις 15/02/2017

Ρεπορτάζ: Γιάννης Ντίνας

Οι Κανονιέρηδες πήραν τελικώς τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Τετάρτης, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Εθνικό Ευόσμου με 4-1.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ από το 17ο λεπτό με τον Φιλιππίδη, με το 1-0 να παραμένει ανέπαφο έως το τέλος του πρώτου μέρους.

Οι Κανονιέρηδες με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου φόρτσαραν και σκόραραν τέσσερις φορές μέχρι το 69ο λεπτό με τους Καρανικόλα, Ιακωβίδη, Ξανθόπουλο και Λαζαρίδη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετές ευκαιρίες να διευρύνουν το σκορ, όμως το 4-1 υπέρ τους έμελλε να ήταν το τελικό.

Εθνικός Ευόσμου – Κανονιέρηδες 1-4

Δοκάρια: Ξανθόπουλος (49’, 63’)

Σκόρερ: Φιλιππίδης (17’), Καρανικόλας (47’), Ιακωβίδης (59’), Ξανθόπουλος (66’), Λαζαρίδης Ν. (69’)

Διαιτησία: Μακρόπουλος (Μποζατζίδης – Φακανάς)

ΕΘΝ. ΕΥΟΣΜΟΥ: Χατζημαυρούδης, Κίτρος, Περσίδης, Παπακωνσταντίνου, Λαμπούδης, Παπαδόπουλος, Φιλιππίδης, Σαβανίδης, Μυλωνάς, Λόλος, Μπάρλης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Λατσούδης, Γεωργάνος, Τσελεκίδης

ΚΑΝΟΝΙΕΗΡΗΔΕΣ: Αθανασούλης, Μπουκλής, Βάκο, Μπασιάκος, Λαζαρίδης Θ. , Ξανθόπουλος, Ιακωβίδης, Λαζαρίδης Ν. , Θεοδωρίδης, Καρανικόλας, Μανδηλής

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Σταμπουλίδης, Ντίνας, Πολυχρονιάδης