×

Μεγάλη νίκη για τον Αξιό Ανατολικού, επικράτησε με 2-1 του Καλοχωρίου

στις 18/02/2017

Ο Αξιός Ανατολικού πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, επικρατώντας του Μέγα Αλέξανδρου Καλοχωρίου με 2-1.

Στο πρώτο μέρος, οι δύο ομάδες δημιούργησαν φάσεις χωρίς όμως να πετυχαίνουν κάποιο γκολ. Ο Αξιός άνοιξε το σκορ στο 60ο λεπτό με τον Βράκα, ενώ δώδεκα λεπτά μετά, ο Κιοσές διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε από τον Χύσα στο 85ο λεπτό.

Αξιός Ανατολικού - Μ.Αλέξ. Καλοχωρίου 2-1

Αποβολή: Κοπάτσι Αλ. (80’)

Σκόρερ: Βράκας (60’), Κιοσές (72’), Χύσα (85’)

Διαιτησία: Μακρόπουλος (Ντόντης – Νταούκας)

ΑΞΙΟΣ: Αραμπατζίκος, Κοπάτσι Αλ. , Τσιφλιτζής, Βέρρος, Κεχαγιάς, Δελής, Βράκας, Γκόλτζης, Παναγιώτης, Κοπάτσι Άλεξ (60’ Τοψιώτης), Κιοσές (75’ Κάμτσης)

ΚΑΛΟΧΩΡΙ: Πρίνης (46’ Τσιλέπης), Χατζησάββας (46’ Καρατζίδης), Ελευθερίου (70’ Κοντογιώργης), Πόπτσης, Αραμπατζής, Γερολάκος, Κασκάνης, Χύσα, Δήμας, Ιβανάι, Πολίτης