×

Σπουδαία νίκη για Πολίχνη, μαχητική η Νικόπολη

στις 18/02/2017

Ο Φοίνικας Πολίχνης πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη, κερδίζοντας εντός έδρας τον Αθλητικό Μορφωτικό Σύλλογο της Νικόπολης με τελικό σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 12ο λεπτό με τον Παπουνίδη, ένα γκολ το οποίο πανηγύριστηκε για λίγα λεπτά, καθώς στο 23ο λεπτό η Νικόπολη ισοφάρισε με τον Σουγιολτζή. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε από τον Αμανατίδη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 51ο λεπτό.

Η Νικόπολη ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Δουλγερίδη στο 84ο λεπτό.

Φοίνικας Πολίχνης - ΑΜΣ Νικόπολη 2-1

Αποβολή: Δουλγερίδης (84’)

Σκόρερ: Παπουνίδης (12’), Σουγιολτζής (23’), Αμανατίδης (51’ πεν.)

Διαιτησία: Βανδουλάκης (Παπαναστασίου – Μπουκλής)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Μαμάης, Γάκης (46’ Γράψας), Χαραλαμπίδης, Παπουτσόγλου, Λεονταράς, Παπουνίδης, Ατματζίδης, Νικολαϊδης, Αμανατίδης, Τσουκαλίδης (74’ Τσουκαλίδης Γ.), Μακρίδης (80’ Αρμηλιώτης)

ΝΙΚΟΠΟΛΗ: Λεπίδης, Μπέρμπερης, Κεκτσίδης, Δουλγερίδης, Ιωαννίδης (73’ Τζιαφέρης), Ηλιόπουλος, Αραμπατζής (61’ Αναστασιάδης), Κωνσταντινίδης, Σουγιολτζής, Πότσι, Καλμέτι (87’ Λιάπης)