×

Τεράστια νίκη του Αισχύλου Ωραιοκάστρου, άτυχη η Δόξα Αγίου Παύλου

στις 18/02/2017

Ο Αισχύλος Ωραιοκάστρου πήρε μια πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας την Δόξα Αγίου Παύλου με 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν μεγάλη νίκη απέναντι σε έναν σπουδαίο και δυνατό αντίπαλο, δείχνοντας ότι είναι ένας υπολογίσιμος αντίπαλος για το πρωτάθλημα. Το γκολ της νίκης επιτεύχθηκε στο 6ο λεπτό από τον Στεργιανά.

Η Δόξα είχε δύο δοκάρια, ένα με τον Λαζαρίδη στο 57ο λεπτό και ένα με τον Σαραπτσή στο 77ο λεπτό.

Δόξα Αγ.Παύλου - Αισχύλος Ωραιοκάστρου 0-1

Δοκάρια: Λαζαρίδης (57’), Σαραπτσής (77’)

Σκόρερ: Στεργιανάς (6’)

Διαιτησία: Αντωνίου (Μποζατζίδης – Μερκενίδης)

ΔΟΞΑ: Χειμώνας, Παπαδόπουλος (46’ Σαραπτσής), Μουζακίδης (52’ Εφραίμ), Πλακίδας, Γκατζούδης (58’ Σαντσόλι), Λαζαρίδης, Κοβλακάς, Καραναστάσης, Μπαγκντασαριάν, Αβραμίδης, Λιόλιος

ΑΙΣΧΥΛΟΣ: Παπαγγέλου, Βαργιάμης, Ταχυδρομίδης, Καραμπουγιούκογλου, Τραγιάννης, Ελευθεριάδης, Βοργιάς, Σεϊπιανίδης (87’ Κυριακού), Στεργιανάς, Αθανασίου (46’ Κούτλας), Τοπάλι (62’ Αναστασιάδης)