×

Χωρίς δυσκολία το Φίλυρο, νίκησε με 3-0 την Ομόνοια Σταυρούπολης

στις 18/02/2017

Η ΑΕ Φιλύρου πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας εκτός έδρας την Ομόνοια Σταυρούπολης με 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Καρίκα στο 25ο λεπτό, ενώ πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, το Φίλυρο διπλασίασε τα τέρματά του με τον Μπόντη.

Στο 60ο λεπτό, ο Μπόντης είχε την ευκαιρία να πετύχει δεύτερο προσωπικό και τρίτο ομαδικό τέρμα, όμως το πέναλτι που εκτέλεσε δεν ήταν εύστοχο.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από τον Κασιξίδη στο 70ο λεπτό.

Ομόνοια Σταυρούπολης – ΑΕ Φιλύρου 0-3

Σκόρερ: Καρίκας (25’), Μπόντης (44’), Κασιξίδης (70’)

Διαιτησία: Τσακιρίδης (Νικολόπουλος - Κουρμαδιάς)

ΟΜΟΝΟΙΑ: Χατζάρας, Δούλης (70' Βανδήρας), Ανδρεάδης, Σιδεράκης, Σαρηπανίδης, Μπαντής (46' Παρασκευόπουλος), Κοϊμτζίδης, Βουτσάς (46' Μαυρίδης), Γιαννουκίδης, Κουλιάνος, Ντέντι

ΦΙΛΥΡΟ: Κουτουνίδης, Σαρογλάκης, Καλαμπάκας, Παυλίδης, Γούσιος, Κοσμόγλου, Κασιξίδης (75' Θεολόγης), Κουκούτσης (85' Παπουλίδης), Χούτας, Καρίκας Στ., Μπόντης (85' Πολυζόπουλος)