×

Συνεχίζει "ακάθεκτο" το Κολχικό, πήρε δύσκολη νίκη στον Άγιο Βασίλειο

στις 18/02/2017

Ο Κεραυνός Κολχικού πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης μετά από έναν πολύ δύσκολο αγώνα, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Μακεδονικό Αγίου Βασιλείου με 2-1.

Οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά μπήκαν πολύ δυνατά, χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες για να προηγηθούν. Στο 15ο λεπτό, το Κολχικό ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Αδαμίδη, ενώ δέκα λεπτά μετά, ο Ιορδανόπουλος με εκπληκτικό γκολ έκανε το 2-0.

Λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, ο Άγιος Βασίλειος μείωσε με τον Ανδρεανίδη, ενώ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, έχασε πολλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει.

Τελικώς, το Κολχικό πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη και συνεχίζει την μάχη του για την άνοδο στην Α1 κατηγορία.

Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου - Κεραυνός Κολχικού 1-2

Σκόρερ: Αδαμίδης (15’), Ιορδανόπουλος (25’), Ανδρεανίδης (44’)

Διαιτησία: Καραγιαννίδης (Πατσιάς – Σιανίδης)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Διαμαντής, Χαϊντούτης (65’ λ.τ Λίγδας), Τσελεκίδης, Λεονταρίδης, Καραχάλιος, Μωυσίδης, Ανδρεανίδης, Τόσκα (80’ Καραθεοδώρου), Κατρατζόγλου, Σαμουρέλης, Νικολαϊδης (46’ Φραγγούδης)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Παπαδόπουλος, Μπουλουκάς, Μαρίκος, Γιόρμανης, Τσερνώφ (50’ Γκούνιος), Σαββίδης, Αδαμίδης (75’ Σαλτίρης), Μεσκούρτι Φ. , Ιορδανόπουλος, Πεταλωτής (70’ Κόντρα), Σολωμονίδης