×

Καλή και αποτελεσματική η Λητή, νίκησε με 3-0 την Δόξα Ασσήρου

στις 18/02/2017

Ο Μακεδονικός Λητής πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας την Δόξα Ασσήρου εντός έδρας με 3-0.

Το σκορ άνοιξε στο 47ο λεπτό ο Πιτσινέλης, ενώ στο 70ο λεπτό, ο Δασίλας διπλασίασε τα τέρματα της Λητής. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από τον Μαρμαρίδη στο 88ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για μια φάση στο πρώτο ημίχρονο καθώς σε μια φάση ο παίκτης της Ασσήρου (Αντρέα Νικολής) μετά από μια μακρινή μπαλιά έβγαινε μόνος προς την εστία της Λητής και ο αντίπαλος αμυντικός  βρήκε με τις τάπες (όπως ισχυρίζεται η Δόξα)  τον Αντρέα χωρίς να βρίσκει ο αμυντικός μπάλα, τραυματίζοντας τον στο κεφάλι.

Μακεδονικός Λητής - Δόξα Ασσήρου 3-0

Σκόρερ: Πιτσινέλης (47’), Δασίλας (70’), Μαρμαρίδης (88’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης (Κυριακίδης – Λεζάι)

ΛΗΤΗ: Τουμπέλης, Πουρζιτίδης, Ταουσιάνης (72’ Μαρμαρίδης), Λιάτσικος, Μαρκίδης (78’ Παπαδόπουλος), Βαγγελόπουλος, Κουρφαλίδης, Πιτσινέλης, Αρνείδης, Δασίλας (84’ Χοξάρ), Κοκόλας

ΔΟΞΑ: Σουρλής, Ζουμπούλης, Αγγελίδης, Γουνιώτης, Βρανός, Ανδρέα, Καλτσάς (77’ Σιοκατάς), Αφρούδας, Γιαννακίδης (64’ Κυνηγός), Μουρτσιώκης, Μιζούρι (77’ Καμπούρης)