×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Σπουδαία επικράτηση της Κριθιάς, νίκησε με 1-0 τον Θερμαϊκό

στις 18/02/2017

Ο Ελλήσποντος Κριθιάς, πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Θερμαϊκό Θεσσαλονίκης με τελικό σκορ 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι το γκολ της νίκης το σημείωσαν στο 75ο λεπτό με τον Ντελή. Στο 90ο λεπτό, ο Θερμαϊκός έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Τζιότζιου.

Αμφότερες οι δύο ομάδες έμειναν ικανοποιημένες από την διαιτησία του Άρη Λυμπούδη και των βοηθών του, ενώ η Κριθιά ευχαριστεί θερμά τον Θερμαϊκό για την φιλοξενία.

Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης - Ελλήσποντος Κριθιάς 0-1

Αποβολή: Τζιότζιος (90’)

Σκόρερ: Ντελής (75’)

Διαιτησία: Λυμπούδης (Παπαδόπουλος – Χαδήμογλου)

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ: Τζιούτζιας, Κανλής, Ντόκα (80’ Ζιάκας), Τζιότζιος, Παναγουλόπουλος, Ιωαννίδης (70΄Λίνγκος), Φιλιππίδης, Χατζηλούδης, Βοσνάκης (55’ Τσιαούσης), Χρήστου, Σταυρίδης

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ: Καλαϊτζής, Καφές, Χατζηλασκαράκης, Μπαρούτας, Μήτας, Σταφυλίδης, Κανδυλανάπτης, Σκάρας, Πλατάκης, Ντελής, Καφετζής

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Καφές, Κανδυναλάπτης Χ. , Μπακρατσάς