×

Σπουδαία εμφάνιση & νίκη για τον Αχιλλέα Περαίας

στις 18/02/2017

Ο Αχιλλέας Περαίας συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας κερδίζοντας τον Μέντεκα Καλαμαριάς με 3-0.

Στο πέμπτο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να σκοράρουν, όμως η προσπάθεια του Μαραμπαϊδη σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 24ο λεπτό, ο Ασλανίδης άνοιξε το σκορ για την Περαία, ενώ στο 65ο λεπτό ο Μηνασίδης έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από το αυτογκόλ του Γεωργιτσέλη.

Αχιλλέας Περαίας - Μέντεκας Καλαμαριάς 3-0

Δοκάρι: Μαραμπαϊδης (5’)

Σκόρερ: Ασλανίδης (24’), Μηνασίδης (65’), Γεωργιτσέλης (80’ αυτ.)

Διαιτησία: Γκορτζίλας (Τσιότσιος – Κουφός)

ΠΕΡΑΙΑ: Πλαστήρας, Πανταζίδης, Κουμπατίδης, Κοκολάκης, Χαρίσκος, Τσιπριτίμης, Ασλανίδης (80’ Λοντζετίδης), Βαλαβάνης, Λαζαρίδης (88’ Φράγκος), Μηνασίδης, Μαραμπαϊδης (46’ Τριανταφυλλίδης)

ΜΕΝΤΕΚΑΣ: Αλεξίου, Σφακιαννάκης, Μήλιος, Ελευθεροχωρινός, Χατζηστρατής (70’ Κουκούρης), Πέρλης, Γραμματικόπουλος, Τσιμενίδης (73’ Νταντής), Σερετάκης, Πολύζος (60’ Καρατζοβαλής), Γεωργιτσέλης