×

Χωρίς δυσκολία ο Ατρόμητος, νίκησε με 2-0 τον Άγιο Ιωάννη

στις 18/02/2017

Ο Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας τον Άγιο Ιωάννη τον Χρυσόστομο με 2-0.

Στο 5ο λεπτό, ο Τζαβέλας έκανε το 1-0, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 35ο λεπτό με το γκολ του Καραγιάννη. Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να κάνουν τρία τα τέρματά τους, όμως το πέναλτι που εκτέλεσε ο Τζουμάρης στο 48ο λεπτό, δεν ήταν εύστοχο.

Οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια στο παιχνίδι, με τους Μπαλάσκα και Καραγιάννη.

Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής - Αγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος 2-0

Σκόρερ: Τζαβέλας (5’), Καραγιάννης (35’)

Διαιτησία: Παρούτογλου (Σφαφύδας – Πάσιαρης)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Τσιλιμπάρης, Σφονδύλας, Αλτής, Αλεξόγλου, Τζαβέλας, Ζιώγας, Καραγιάννης, Ζάχαρης Ι. (60’ Πεσλής), Τζουμάρης (63’ Χατζηιωάννου), Τσοκανάς, Λόλας (53’ Μπαλάσκας)

ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΣ: Ψάριας, Βέρδης (75’ Γραβάνης), Περιστερίδης, Κεργιάννης, Γκαμούρας, Ιβανούδης, Γούδας, Χάχαν, Νεοκαστρίτης (85’ Χατσέλης), Ναλμπάντης, Μακρίδης (65’ Γαλάτσιος)