×

Μεγάλη νίκη του Ασκού, άτυχη η Θύελλα Περιστερώνας

στις 19/02/2017

Ο Μακεδονικός Ασκού πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη το πρωί της Κυριακής, κερδίζοντας την Θύελλα Περιστερώνας με σκορ 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι έχασαν σωρρεία ευκαιριών καθ' όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και άξιζαν κάτι καλύτερο στο τελικό αποτέλεσμα, προηγήθηκαν στο 31ο λεπτό με τον Τσιλιγγερίδη.

Στο 37ο λεπτό ο Παγκάλης ισοφάρισε σε 1-1 και στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο ίδιος παίκτης έδωσε την νίκη στην ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι είχαν ένα δοκάρι στο 85ο λεπτό με τον Σουκάντο και η Θύελλα στο 89ο λεπτό με τον Πλατάκη.

Μακεδονικός Ασκού - Θύελλα Περιστερώνα 2-1

Δοκάρια: Σουκάντος (85’), Πλατάκης (89’)

Σκόρερ: Παγκάλης (37’, 90’), Τσιλιγγερίδης (31’)

Διαιτησία: Τσιαουσίδης (Νταρής – Κουφός)

ΑΣΚΟΣ: Αναστασόπουλος, Αλεξιάδης, Κοπαλίδης, Κριτόπουλος, Γεμενετζής, Κεμανετζής (23’ Γκασγκαλίδης), Σκολαρίκης, Παγκάλης, Τζημάνης, Σουκάντος, Λούλα

ΘΥΕΛΛΑ: Καλτσίδης, Ρενάλντο, Δημητριάδης, Παυλίδης, Τσιλιγγερίδης, Δέντζας, Γκάτζο (78’ Παπαγερίδης), Τρόκας (58’ Πεχλιβανίδης), Σάιντ, Πλατάκης, Καλαποδόπουλος