×

Πήρε την νίκη ο Ποσειδώνας, επικράτησε με 3-0 της Μαλακοπής

στις 19/02/2017

Ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, κερδίζοντας τον ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας με 3-0.

Ο αγωνιστικός χώρος δεν επέτρεψε τις ομάδες να παίξουν πολύ καλό ποδόσφαιρο, καθώς ήταν επιβαρυμένος από την βροχόπτωση των τελευταίων ωρών που υπάρχει στη Θεσσαλονίκη.

Στο 3ο λεπτό ο Μέσι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ στο 56ο λεπτό ο Δούκας έκανε δύο τα τέρματα του Ποσειδώνα. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από τον Βέντσιο στο 84ο λεπτό.

Η Μαλακοπή έχασε την ευκαιρία να σκοράρει στο παιχνίδι, με το χαμένο πέναλτι του Τζεβελέκη στο 88ο λεπτό.

Ποσειδώνας Μηχανιώνας - ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας 3-0

Σκόρερ: Μέσι (3’), Δούκας (56’), Βέντσιος (84’)

Διαιτησία: Βανδουλάκης (Λεζάι – Μπούρης)

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: Μορόζ, Σιτσιάνης, Κολοτζέσκι, Αποστολάκης, Αθανασίου, Πετρίδης, Παπαφλωράτος, Βέντσιος, Δούκας, Μέτσι, Τσελέπης

ΠΟΜ: Κωφός, Πηρουνάκης, Προδρομίδης, Κρημιανιώτης, Σαρλής, Παναγιωτίδης, Κεραμιδάς, Κουστράβας, Πασχαλίδης, Τσεβελέκης, Αναστασιάδης