×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Με κορυφαίο τον Τσούλε το Καλοχώρι, νίκησε με 2-1 την Δόξα Πενταλόφου

στις 25/02/2017

Ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου, πήρε μια πολύ μεγάλη εντός έδρας νίκη το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας την Δόξα Πενταλόφου με 2-1.

Στο 10ο λεπτό, ο Μέγας άνοιξε το σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσούλε, με το 1-0 να είναι και το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης στο 62ο λεπτό με τον Μίλτο Σαπάνη. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε και πάλι από τον Τσούλε στο 75ο λεπτό, ο οποίος ήταν εκ των κορυφαίων του αγώνα.

Μ.Αλέξ. Καλοχωρίου - Δόξα Πενταλόφου 2-1

Σκόρερ: Τσούλε (10’ πεν., 75’), Σαπάνης Μ. (62’)

Διαιτησία: Τσακιρίδης (Στεφανίδης – Καμενής)

ΜΕΓΑΣ ΑΛ. ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ: Τσιλέπης, Χατζησάββας, Ελευθερίου, Πόπτσης, Αραμπατζής, Γερολάκος, Κασκάνης, Χύσα, Τσούλε, Ιβανάι, Πολίτης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Χολέβας, Παπαμιχαηλίδης, Κοντογιώργης

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ: Ψάριας, Τσιτλαχίδης, Σίμος, Σκέμπης, Σαπάνης, Σταματάκης, Μάσκας, Παροτσίδης, Φούκας, Σαπάνης Μ. , Τσιφούτης Χ.

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Πουμπουρίδης, Γιόφκας, Σαραμούρας