×

Λαφτσίδη εσύ... σούπερ σταρ, γερό "ξέσπασμα" του ΑΟΚ!

στις 25/02/2017

Με κορυφαία τον Μανώλη Λαφτσίδη, ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας εντός έδρας τον Ιωνικό με 5-1.

Στο 34ο λεπτό ο Λαφτσίδης άνοιξε το σκορ για τον ΑΟΚ, ενώ στο 49ο και στο 50ο λεπτό, έγινε το 3-0 με τον ίδιο παίκτη, κάνοντας χατ - τρικ τερμάτων. Στο 75ο λεπτό ο Μπαρντούσι ανέβασε τον πήχη του σκορ στο 4-0 και στο 83ο λεπτό, ο ΑΟΚ πέτυχε και πέμπτο τέρμα με τον Μιμηκόπουλο.

Το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντωνιάδη στο 90ο λεπτό.

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου – Ιωνικός 5-1

Σκόρερ: Λαφτσίδης (34’, 49’, 50’), Μπαρντούσι (75’), Μιμηκόπουλος (83’), Αντωνιάδης (90’ πεν.)

Διαιτησία: Χατζηπάντσιος (Λιαρής – Παπαναστασίου)

ΑΟΚ: Χατζόπουλος, Τάφα, Κουνουπάκης, Φιγκούρι, Αβραάμ, Βέλιος, Λαφτσίδης, Χατζημιχαήλ, Μπαρντούσι, Μπούκας, Κωνσταντινίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Φαγάς, Μιμηκόπουλος Θ. , Μιμηκόπουλος Γ.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Κορώνας, Χατζηαντωνίου, Γαϊτανίδης, Δουρμούζης, Αγγελής, Κουσιώρας, Καλημίδης, Ναζλίδης, Ναζλίδης, Μανελίδης, Σιδηρόπουλος, Αντωνιάδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Πασπαλάς, Δαλκίδης, Γιετίμης