×

Μαχητικό το Μεσαίο, ήρθε ισόπαλο με τον Ηρακλή Αμπελοκήπων

στις 25/02/2017

Η Αστραπή Μεσαίου παραχώρησε τον βαθμό της ισοπαλίας τον Ηρακλή Αμπελοκήπων το απόγευμα του Σαββάτου με τελικό αποτέλεσμα 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ στο 25ο λεπτό από το αυτογκόλ του Λιθοξόπουλου, όμως στο 75ο λεπτό, η Αστραπή κατάφερε να ισοφαρίσει με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λιθοξόπουλου.

Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να σκοράρουν εκ νέου, όμως το 1-1 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Αστραπή Μεσαίου - Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-1

Σκόρερ: Λιθοξόπουλος Φ. (25’ αυτ.), Λιθοξόπουλος Γ. (75’ πεν.)

Διαιτησία: Σαουλίδης (Λεζάης – Ζουρτουμίδης)

ΑΣΤΡΑΠΗ: Κασαπίδης, Μαρμαρίδης, Κοτσαλίδης, Κουτρουδίτσης, Μελετλίδης (70’ Μήτρακας Α.),  Λαζαρίδης, Λιθοξόπουλος Γ., Λιθοξόπουλος Φ., Ευστρατιάδης, Φωτιάδης, Σιανάς (65’ Τσιφούτης)

ΗΡΑΚΛΗΣ: Νιάνιος, Σαμανίδης, Σπάσης, Παναγιωτίδης, Σακκαλής, Μισαηλίδης, Παπαδημητρίου, Αθανασιάδης Σ. (65’ Παπάζογλου), Ανδριόπουλος, Σάρρος (80΄Μπετσάκος), Αθανασιάδης Χ.