×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Με σκόρερ τον Μυλωνά ο Εθνικός, νίκησε με 1-0 τον Αίολο

στις 26/02/2017

Ο Εθνικός Ευόσμου πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το πρωί της Κυριακής, κερδίζοντας τον Αίολο με τελικό σκορ 1-0.

Οι γηπεδούχοι πήραν μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι σε μια σκληροτράχηλη ομάδα, η οποία πάλεψε μέχρι τέλους για να αποφύγει την ήττα.

Το γκολ της συνάντησης επιτεύχθηκε στο 32ο λεπτό από τον Μυλωνά, ενώ ο Εθνικός ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Σαβανίδη στο 85ο λεπτό.

Εθνικός Ευόσμου – Αίολος 1-0

Αποβολή: Σαβανίδης (85’)

Σκόρερ: Μυλωνάς (32’)

Διαιτησία: Τσαουσίδης (Μιχαηλίδης – Αλμπάντης)

ΕΘΝΙΚΟΣ: Λαγαριάς, Νόφλα, Περσίδης, Παπακωνσταντίνου, Σπανόπουλος, Παπαδόπουλος, Φιλιππίδης, Σαβανίδης, Μυλωνάς, Λατσούδας (78’ Ελεκίδης), Γεωργάνος (65’ Κίτρος Δ.)

ΑΙΟΛΟΣ: Καμήλαλης Σ. , Μυλωνάς (59’ Φωτιάδης), Χαλκιάδης, Αγγελίδης, Τζούτζιος (65’ Σκυλλουργιώτης), Ανδριώτης, Γεωργιάδης Ε. , Γεωργιάδης Δ. , Αλεξόπουλος (68’ Άλκο), Καμήλαλης Δ. , Σάλας