×

Ανατροπή και... νίκη για τον μαχητικό Αισχύλο Ωραιοκάστρου

στις 26/02/2017

Ο Αισχύλος Ωραιοκάστρου πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη το πρωί της Κυριακής, κερδίζοντας τον ΠΑΟ Διοικητηρίου με σκορ 3-2.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στον αγώνα με τον Μώκο, όμως ο Στεργιανάς στο 34ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσια, και ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 73ο λεπτό, ο ΠΑΟΔ πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ και πάλι με τον Μώκο, όμως ο Αισχύλος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με δύο γκολ σε διάστημα δύο λεπτών, ο νεοεισελθών Αθανασίου ανέτρεψε το σκορ σε 3-2, δίνοντας την νίκη στον Αισχύλο Ωραιοκάστρου.

Αισχύλος Ωραιοκάστρου - ΠΑΟ Διοικητηρίου 3-2

Δοκάρι: Στεργιανάς (34’)

Σκόρερ: Μώκος (12’, 73’), Στεργιανάς (34’), Αθανασίου (83’, 84’)

Διαιτησία: Μακρόπουλος (Μπότος – Ξενιτόπουλος)

ΑΙΣΧΥΛΟΣ: Παπαγγέλου, Βαργιάνης (55’ Αναστασιάδης), Ταχυδρομίδης, Καραμπουγιούκογλου, Τραγιάννης, Ελευθεριάδης, Βοργιάς (77’ Κυριακού), Σεϊπιανίδης, Στεργιανάς, Ποπώβ, Τοπάλι (48’ Αθανασίου)

ΠΑΟΔ: Δρούγκας, Μπράτσος, Χαλκόπουλος, Γερομανώλης, Βαμβάκος, Κουστράβας (46’ Σταματίου), Μπικιάρης (84’ Τζίκας), Κούτουλας, Τιμπλαλέξης, Μώκος, Καραμανλής (76’ Γεωργιάδης)