×

Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχθηκαν Φοίνικας Καλαμαριάς & ΑΕ Κρήνης

στις 02/03/2017

Στο γήπεδο του Φοίνικα Καλαμαριάς, ο τοπικός Φοίνικας υποδέχθηκε το απόγευμα της Τετάρτης την ΑΕ Κρήνης σε εξ' αναβολής αγώνα, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με σκορ 2-2.

Στο 15ο λεπτό, ο Ανδρέου άνοιξε το σκορ για την ομάδα των φιλοξενουμένων, όμως στο 35ο λεπτό, ο Φοίνικας ισοφάρισε με τον Μουτζουρούνη.

Στο 60ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ο Γκαργκαλατζίδης έδωσε το προβάδισμα στον Φοίνικα, όμως οι φιλοξενούμενοι στο 80ο λεπτό ισοφάρισαν και διαμόρφωσαν το τελικό 2-2.

Φοίνικας Καλαμαριάς – ΑΕ Κρήνης 2-2

Σκόρερ: Ανδρέου (15’), Μουτζουρούνης (35’), Γκαργκαλατζίδης (60’ πεν.), Δέλλιος (80’)

Διαιτησία: Μπούτσικος (Μπότος – Τσαχουρίδης)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Μιχαηλούδης, Πίσσα, Κώστας, Νταλακούδης, Ψωμαδέλης, Μουτζουρούνης, Δολιανίδης, Γκαργκαλατζίδης, Ζένκο (80’ Ηρακλής), Γρηγοριάδης, Βλαχογιώργος

ΚΡΗΝΗ: Ραμφόπουλος, Δέλλιος, Μπαλτζής, Αμουζούλοφ, Ανέμου, Κριτσιωτάκης, Τερβισιάδης (60’ Μπαλτάς), Μακόγλου, Μάνιος, Ανδρέου (75’ Μάρης), Νικολούλης (80’ Παντελάτος)