×

Έτοιμος για τον τελικό ο ΠΑΟ Κουφαλίων, πέρασε σαν "σίφουνας" από τον Εύοσμο

στις 04/03/2017

Ο ΠΑΟ Κουφαλίων συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα, καθώς το απόγευμα του Σαββάτου κέρδισε εύκολα τον Αία Ευόσμου εκτός έδρας με 4-0.

Η ομάδα του Ανέστη Τσιτενίδη έδειξε ανωτερότητα και ετοιμότητα για τον μεγάλο τελικό του κυπέλλου της Τετάρτης 8 Μαρτίου στο γήπεδο της Τούμπας.

Στο 6ο λεπτό ο Τσακίρης άνοιξε το σκορ για τα Κουφάλια και τέσσερα λεπτά μετά, ο Παπατζίκος διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Στο 62ο λεπτό το 3-0 έγινε από τον Χατζηλασκαράκη και εννιά λεπτά μετά, ο Μαντζιούνης διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Αίας Ευόσμου - ΠΑΟ Κουφαλίων 0-4

Σκόρερ: Τσακίρης (6’), Παπατζίκος (10’), Χατζηλασκαράκης (62’) , Μαντζιούνης (71’)

Διαιτησία: Βανδουλάκης (Ντάβελας – Νταρής)

ΑΙΑΣ: Σταυρίδης, Θεοχαράκης, Τζαβάρα (55’ Πάντσεφ), Κοσαξής, Σέρα, Νικολόπουλος, Ιωακειμίδης (65’ Ζαρζούκης), Καρυπίδης, Τσακνάκης, Αλεξανδρίδης, Γαβρίδης (75’ Βαγιάνος)

ΚΟΥΦΑΛΙΑ: Κύρου, Χαραλαμπίδης (73’ Κουμαντανίδης), Γάκης, Χαριζάνης, Λιόντας, Τσακίρης, Χωραφάς (58’ Χατζηλασκαράκης), Μαργαρίτης, Μαντζιούνης, Παπατζίκος (64’ Χαλιλάι), Θωμαϊδης