×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Μεγάλο "διπλό" παραμονής για τον Εθνικό Πυλαίας

στις 04/03/2017

Ο Εθνικός Πυλαίας πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Αθλητικό Σύλλογο του Πέρα με 2-1.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί οι οποίοι προηγήθηκαν στο παιχνίδι με τον Λάππα στο 6ο λεπτό, όμως ο Εθνικός ισοφάρισε σχετικά άμεσα με τον Ταξίδη.

Οι δύο ομάδες έχασαν πολλές φάσεις μέχρι να έρθει το γκολ της Πυλαίας στις καθυστερήσεις του αγώνα από τον Γιορμπαλίδη, ένα γκολ που πανηγυρίστηκε δεόντως από τους φιλοξενούμενους.

Με αυτή την νίκη, ο Εθνικός μπαίνει εκ νέου στο παιχνίδι της παραμονής.

Πέρα - Εθνικός Πυλαίας 1-2

Σκόρερ: Λάππας (6’), Ταξίδης (23’), Γιορμπαλίδης (90’)

Διαιτησία: Στραντζαλίδης (Παπαδόπουλος – Ανδρέου)

ΠΕΡΑ: Ρεϊζόπουλος, Καρακατσάνης, Καρανικόλας, Νταρλαγιάννης, Τιτόπουλος, Μαστροδήμος, Λάππας, Σαπαρίδης, Παπαδόπουλος Α. , Λαζαρίδης, Τσομπανίδης

ΠΥΛΑΙΑ: Χαλμούκης, Ιορδανίδης, Γιορμπαλίδης, Σιδέρης, Γεωργούλας, Καμπουρίδης, Σαούλης, Σμυρλάκης, Ταξίδης, Στουκογιάννης, Βλαχόπουλος