×

"Ματσάρα", πέντε γκολ, αποβολές και... νίκη για τους Κανονιέρηδες (pics)

στις 04/03/2017

Ρεπορτάζ: Γιάννης Ντίνας

Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι, οι Κανονιέρηδες πήραν μια πολύ μεγάλη εντός έδρας νίκη το απόγευμα του Σαββάτου, επικρατώντας του Θερμαϊκού Θεσσαλονίκης με 3-2!

Οι Κανονιέρηδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, δημιουργώντας δύο καλές φάσεις για να σκοράρουν, κάτι όμως που έκαναν οι φιλοξενούμενοι στο 31ο λεπτό με τον Τσιαούση, παγώνοντας το γήπεδο.

Στο 61ο λεπτό, οι Κανονιέρηδες κατάφεραν και ισοφάρισαν με τον Καρανικόλα και τέσσερα λεπτά μετά, ο Θεοδωρίδης έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Όσο κυλούσε το παιχνίδι προς το φινάλε, το ενδιαφέρον κορυφωνόταν, ενώ τα σκληρά μαρκαρίσματα δεν έλειπαν. Στο 90ο λεπτό, οι προπονητές των δύο ομάδων αποβάλλονται από τον αγωνιστικό χώρο και λίγο μετά, με δέκα παίκτες θα μείνει ο Θερμαϊκός με τον Αντώνη Κανλή.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, οι φιλοξενούμενοι φτάνουν στο γκολ της ισοφάρισης με τον Σταυρίδη, ξεσπάζοντας σε ξέφρενους πανηγυρισμούς, όμως το φινάλε δεν είχε διαμορφωθεί.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Χαριτίδης έδωσε την νίκη στην ομάδα των Κανονιέρηδων, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2!

Κανονιέρηδες - Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης 3-2

Αποβολή: Κανλής (90’)

Σκόρερ: Τσιαούσης (31’), Καρανικόλας (61’), Θεοδωρίδης (65’), Σταυρίδης (90’), Χαριτίδης (90’)

Διαιτησία: Αγγελάκης (Αϊναλής -  Νατσιόπουλος)

ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ: Αθανασούλης, Ιακωβίδης, Πολυχρονιάδης, Μπασιάκος, Λαζαρίδης Θ. , Βάκο, Ξανθόπουλος, Λαζαρίδης Ν. , Θεοδωρίδης, Καρανικόλας, Μανδηλής

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μέρμηγκας, Χαριτίδης, Ντίνας

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ: Τζιούτζιας, Κανλής, Ντόκα, Τζιότζιος, Παναγουλόπουλος, Ιωαννίδης, Φιλιππίδης, Λίνγκος, Τερζούδης, Τσιαούσης, Σταυρίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Ζιάκας, Κουτσόπουλος, Ντεμολάρι