×

Μεγάλη νίκη του Αξιού Ανατολικού, επικράτησε με 2-0 τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

στις 04/03/2017

Ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου με 2-0.

Το σκορ άνοιξε ο Τσιφλιτζής στο 46ο λεπτό, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από τον Παναγιώτη Βράκα στο 70ο λεπτό. Ο ΑΟΚ έπαιξε πολύ καλά στο πρώτο μέρος, είχε αρκετές ευκαιρίες να σκοράρει, χωρίς όμως να τα καταφέρνει τελικώς.

Αξιός Ανατολικού - ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου 2-0

Σκόρερ: Τσιφλιτζής (46’), Βράκας (70’)

Διαιτησία: Μηλιάδης (Παπαδόπουλος – Τσιότσιος)

ΑΞΙΟΣ: Τερζής, Τανούρκας Χ., Βέρρος, Γκόλτσης, Κεχαγιάς, Τανούρκας Π., Βράκας, Δελής, Κοπάτσι Ά. (46’ Κοπάτσι Αλ.), Τσιφλιτζής (85’ Κάμτσης Α.), Κιόσε (90’ Δαμιανός)

ΑΟΚ: Χατζόπουλος (88’ λ.τ. Βαλσαμίδης), Τάφα, Κουνουπάκης, Φιγκούρι, Αβραάμ, Βέλιος, Λαφτσίδης, Χατζημιχαήλ (65’ Φαγάς), Μιμηκόπουλος Θ., Μπούκας, Κωνσταντινίδης (75’ Τάχατος)