×

Σερί νικών με καλές εμφανίσεις για τα Μετέωρα, "απέδρασε" από τον Άγιο Παύλο

στις 05/03/2017

Ο Εθνικός Μετεώρων συνεχίζει ακάθεκτος την εκπληκτική του πορεία, καθώς το πρωί της Κυριακής, έφυγε νικητής από το γήπεδο του Αγίου Παύλου, κερδίζοντας τον Εθνικό Αστέρα με 2-1.

Το σκορ άνοιξε ο Μωυσίδης στο 25ο λεπτό για τα Μετέωρα, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους τρία λεπτά μετά, όμως το πέναλτι του Γκροπάι δεν ήταν εύστοχο.

Στο 45ο λεπτό ο Εθνικός Αστέρας έφτασε στην ισοφάριση με τον Τόρο, ένα γκολ που έδωσε ελπίδες στον Αστέρα. Τα Μετέωρα, μετά από φάσεις και πίεση στην εστία των γηπεδούχων, έφτασε στο γκολ της νίκης, το οποίο σημειώθηκε στο 84ο λεπτό.

Εθνικός Αστέρας - Εθνικός Μετεώρων 1-2

Σκόρερ: Μωυσίδης (25’), Τόρος (45’), Βασιλειάδης (84’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης (Ντόντης – Αποστόλου)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Λαζαρίδης, Χαβαλές, Κωστούδης, Δοδοντσάκης, Κωσταγιαννάκης, Κολάρος, Ιορδανίδης, Πουλίδης, Τόρος, Παπαζώτος, Αλμπανίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Στρόλιος, Παπουτσής, Κυριάκος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΤΕΩΡΩΝ: Καραμπατάκης, Ταρασίδης, Τόσα, Μωυσίδης, Καραβυζίνιας, Γκροπάι, Νοτάκης, Ιασωνίδης, Χελνικόλας, Ελευθεριάδης, Τζιούτζιος

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Τούσα, Κάνι, Βασιλειάδης