×

Εύκολα η Μηχανιώνα, νίκησε με 4-0 την Αστραπή Μεσαίου

στις 05/03/2017

Ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας εντός έδρας την Αστραπή Μεσαίου με 4-0.

Το σκορ άνοιξε ο Δούκας στο πρώτο λεπτό, ενώ τέσσερα λεπτά μετά, ο ίδιος παίκτης, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 15ο λεπτό, ο Μέσι έκανε το 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε από τον Κολοτζέσκι στο 42ο λεπτό.

Στο 45ο λεπτό, ο Παπαφλωράτος τραυματίστηκε σοβαρά, χτυπώντας στο κεφάλι και μεταφέρθηκε εσπευσμένα στο νοσοκομείο, όπου του δόθηκαν οι πρώτες βοήθειες (σχύσιμο φρυδιού).

Ποσειδώνας Μηχανιώνας - Αστραπή Μεσαίου 4-0

Σκόρερ: Δούκας (1’, 5’), Μέσι (15’), Κολοτζέσκι (42’)

Διαιτησία: Γιαννάκος (Νταούκας – Γεωργόπουλος)

ΜΗΧΑΝΙΩΝΑ: Mορόζ, Κολοτζέσκι, Αποστολάκης (46' Αποστολίδης), Αθανασιάδης, Παπαφλωράτος (45' λ.τρ. Περδίκης), Σιτσιάνης, Πετρίδης (60' Τσόχας), Παπακωνσταντίνου, Μέσι, Βέντσιος, Δούκας

ΑΣΤΡΑΠΗ: Κασαπίδης, Λιθοξόπουλος Φ., Μαρμαρίδης Χ., Λιθοξόπουλος Ι., Φωτιάδης Γ., Λαζαρίδης Π., Κουτρουδίτσης, Τσιφούτης, Σιάνας, Ευστρατιάδης, Κοτσαηλίδης