×

Εύκολο απόγευμα για τον Μελιτέα, εξαιρετικός ο Ζάντζας

στις 05/03/2017

Ο Μελιτέας πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας εύκολα την Δόξα Αγίου Παύλου εκτός έδρας με 5-0.

Το συγκρότημα του κ. Σκαρτάδου άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με τον Ζάντζα, ενώ δύο λεπτά μετά, ο Μπιτζένης διπλασίασε τα τέρματα του Μελιτέα.

Στο 65ο λεπτό, ο Δροσαλάκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 3-0, πέντε λεπτά μετά, ο Ζάντζας έκανε τέσσερα τα τέρματα των φιλοξενουμένων, ενώ το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε από τον Στασινόπουλο στο 79ο λεπτό.

Δόξα Αγ.Παύλου - Μελιτέας 0-5

Σκόρερ: Ζάντζας (3’, 70’), Μπιτζένης (5’), Δροσαλάκης (65’ πεν.), Στασινόπουλος (79’)

Διαιτησία: Μπάτζιος (Μπότος - Ξενιτόπουλος)

ΔΟΞΑ: Τοκαλάκης, Νάσκος, Παληγιάννης (40' Κολιός), Πλακίδας, Θυμιάνης, Μαλισώβας, Παπαδόπουλος (65' Μπαγκντασαριάν), Καραναστάσης, Σαντσόλι (35' Αβραμίδης), Τσίτσελας, Κόκοτος

ΜΕΛΙΤΕΑΣ: Πεϊμανίδης (70' Πετκανάς), Δροσαλάκης, Χατζηπαρασίδης, Λάκης (80' Γιαμπολδάκης), Τανάσκος, Χαραλαμπίδης, Δαμιανίδης, Μπιτζένης, Ζάντζας (70' Βακόλας), Βασιλείου, Στασινόπουλος