×

Εκπληκτικό παιχνίδι στον Ασκό, ισόπαλοι Μακεδονικός & Άγιος Βασίλειος

στις 05/03/2017

Στον Ασκό, ο Μακεδονικός ήρθε ισόπαλος το απόγευμα της Κυριακής κόντρα στον μαχητικό Μακεδονικό Αγίου Βασιλείου με σκορ 2-2.

Το σκορ άνοιξε στο 9ο λεπτό ο Κοπαλίδης για τον Ασκό, όμως στο 19ο λεπτό, ο Τοσκάι ισοφάρισε για τον Άγιο Βασίλειο. Πέντε λεπτά μετά, ο Παγκάλης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τον Άγιο Βασίλειο να φτάνει στο γκολ της ισοφάρισης στο 38ο λεπτό με τον Κατρατζόγλου.

Οι δύο ομάδες στο δεύτερο μέρος προσπάθησαν, δημιούργησαν φάσεις όμως το 2-2 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Μακεδονικός Ασκού - Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου 2-2

Σκόρερ: Κοπαλίδης (9’), Τοσκάι (19’), Παγκαλής (24’), Κατρατζόγλου (38’)

Διαιτησία: Αμανατίδου (Οκονιάτσης – Μπλάντας)

ΑΣΚΟΣ: Αναστασόπουλος, Τσομπανίδης, Κοπαλίδης, Κριτόπουλος, Γεμενετζής, Λούλα, Σκολαρίκης, Παγκάλης, Αλεξιάδης, Σουκάντος, Ακασίδης

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Διαμαντής, Χαίντούτης, Τσελεκίδης, Λεονταρίδης, Καραχάλιος, Μωυσίδης, Ανδρεανίδης, Λίγδας, Κατρατζόγλου, Σαμουρέλης, Τοσκάι