×

Μεγάλη νίκη του Φοίνικα Πολίχνης, άτυχη η Ομόνοια Σταυρούπολης

στις 11/03/2017

Ο Φοίνικας Πολίχνης το απόγευμα του Σαββάτου πήρε μια πολύ μεγάλη και σπουδαία εντός έδρας νίκη, κερδίζοντας την Ομόνοια Σταυρούπολης με 2-1.

Το σκορ άνοιξε ο Μαυρίδης στο 57ο λεπτό για την ομάδα της Σταυρούπολης, όμως λίγα λεπτά μετά, ο Παπουνίδης ισοφάρισε για την Πολίχνη.

Στο 88ο λεπτό, η Ομόνοια είχε την ευκαιρία να πάρει την νίκη με το πέναλτι που κέρδισε, όμως η εκτέλεση του Μαυρίδη ήταν άστοχη και στην αντεπίθεση, η ομάδα του Φοίνικα σκόραρε με τον Αμανατίδη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Φοίνικας Πολίχνης - Ομόνοια Σταυρούπολης 2-1

Αποβολή: Βουτσάς (75’)

Σκόρερ: Μαυρίδης (57’), Παπουνίδης (66’), Αμανατίδης (89’)

Διαιτησία: Μηλιάδης (Τυριακίδης – Νταούκας)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Μαμάης, Γάκης Θ. (62’ Τσιόκας), Χαραλαμπίδης, Τσαπούτογλου, Λεονταράς, Γάκης Δ. , Νικολαϊδης, Παπουνίδης (89’ Ρουμελιώτης), Αμανατίδης (46’ Καμενίδης), Τσουκαλίδης Γ. , Ατματζίδης

ΟΜΟΝΟΙΑ: Χατζάρας, Γριζόπουλος, Ανδρεάδης, Σαρηπανίδης, Βανδήρας, Μπαντής, Μαυρίδης, Βουτσάς, Κοϊμτζίδης (70’ Δούλης), Κουλιανού, Δανιηλίδης (85’ Ναλμπαντιάν)