×

Άνετη νίκη της Αναγέννησης Ρυσίου, χατ - τρικ ο Σταυριανός

στις 11/03/2017

Η Αναγέννηση Ρυσίου, μετά από εκπληκτική εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας τον Αστέρα Ραιδεστού με 6-1.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα και πήραν μια πέρα για πέρα δίκαιη νίκη. Το σκορ άνοιξε ο Μπεζιάνης στο 4ο λεπτό, ενώ στο 25ο λεπτό, ο Σταυριανός διπλασίασε τα τέρματα του Ρυσίου.

Ένα λεπτό μετά η Ραιδεστός μείωσε σε 2-1 με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Καράι και στο 44ο λεπτό, η Αναγέννηση έκανε το 3-1 με τον Σταυριανό.

Το τελικό 6-1 διαμορφώθηκε από τα γκολ των Μπίκα, Κοντοπίδη και Σταυριανού.

Αναγέννηση Ρυσίου - Αστέρας Ραιδεστού 6-1

Σκόρερ: Μπεζιάνης (4’), Σταυριανός (25’, 44’, 82'), Καράι (26’ πεν.), Μπίκας (57΄), Κοντοπίδης (70’)

Διαιτησία: Αγγελάκης (Μερκενίδης – Ανδρέου)

ΡΥΣΙΟ: Ηλιάδης, Μπουλιώνης, Κοτσαρίδης, Χαλκιάς, Κυριακίδης, Αναγνωστόπουλος (46’ Μπίκας), Μαλαμίδης (61’ Δριγκάκης), Μπάφας, Κοντοπίδης, Μπεζιάνης (64’ Παπαδόπουλος Π.), Σταυριανός

ΑΣΤΕΡΑΣ: Κουγιουμτζόγλου, Κατσαούνης, Παπαιωάννου, Σωτηριάδης, Μεσιάρης, Ντάρτζαλος, Παπακυριάκου, Καράι, Μπιμπλιτζής (48’ Νικολαϊδης), Ανδρεανόπουλος, Χαϊλά