×

Ανατροπή στην ανατροπή στο Ωραιόκαστρο, χατ - τρικ ο Ουσταμπασίδης

στις 11/03/2017

Ο Κεραυνός Ωραιοκάστρου μετά από ένα εντυπωσιακό παιχνίδι, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, κερδίζοντας τον ΠΑΟ Δορκάδας με 3-2.

Το σκορ άνοιξε ο εκπληκτικός του αγώνα Ουσταμπασίδης στο 4ο λεπτό, με τον Νικολαϊδη να απαντά στο 30ο λεπτό και επτά λεπτά μετά, ο ίδιος παίκτης έδωσε το προβάδισμα στη Δορκάδα.

Στο 60ο λεπτό, ο Κεραυνός ισοφάρισε με τον Ουσταμπασίδη και στο 67ο λεπτό και πάλι ο Ουσταμπασίδης σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Κεραυνός Ωραιοκάστρου - ΠΑΟ Δορκάδας 3-2

Σκόρερ: Ουσταμπασίδης (4’, 60’, 67’), Νικολαϊδης (30’, 37’)

Διαιτησία: Μπαλασάς (Σιανίδης – Στάγκος)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Μητακίδης, Γκουτζαμάνης Α. , Δανιηλίδης (46’ Λιοτήρης), Μαναβίδης, Πουσουλίδης (46’ Μίλκας), Μαρίνης, Τσάτσας, Χάψας, Χατζηαγοράκης (70’ Καραντασιάδης), Ουσταμπασίδης, Γκαμπέσης

ΔΟΡΚΑΔΑ: Μπαλάσκας, Βασιλείου, Γιορανίδης, Χασιώτης, Τσαγγαρλής (56’ Χρυσοχοίδης), Ζογλοπίτης, Νικολαϊδης, Γιαλαμίδης, Βακουφάρης, Βασλής, Προβατίδης