×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Νίκη με... ανατροπή για το Καλοχώρι, επικράτησε με 2-1 της ΑΕ Ευόσμου

στις 11/03/2017

Ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου πήρε μια πολύ μεγάλη εντός έδρας νίκη το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας την ΑΕ Ευόσμου με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στον αγώνα με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σαμπιασβίλι στο 30ο λεπτό, όμως το Καλοχώρι στο δεύτερο ημίχρονο ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ.

Αρχικά στο 65ο λεπτό ισοφάρισε με τον Ελευθερίου και πέντε λεπτά πριν το φινάλε, ο δαιμόνιος Τσούλε σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Μ.Αλέξ. Καλοχωρίου - ΑΕ Ευόσμου 2-1

Σκόρερ: Σαμπιασβίλι (30’ πεν.), Ελευθερίου (65’), Τσούλε (85’)

Διαιτησία: Μαμασούλας (Τασόπουλος – Ντάβελας)

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙ: Τσιλέπης, Ελευθερίου, Καρατζίδης, Πόπτσης, Κασκάνης, Χατζησάββας, Χύσα, Γερολάκος, Τσούλε, Ιβανάι, Δήμας

ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ: Κόκκαλης, Χιμετίδης, Ζωμένος, Αλμπάντης, Χατζηκυριακίδης, Λάμι, Λαφτσίδης, Ταραμάς, Ντόκου, Λαφτσίδης Σ. , Σαμπιασβίλι