×

Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχθηκαν Δόξα Ασσήρου & ΑΕ Αγίου Γεωργίου

στις 12/03/2017

Στην Άσσηρο, η Δόξα ήρθε ισόπαλη με γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης κόντρα στην Αθλητική Ένωση Αγίου Γεωργίου με τελικό σκορ 2-2.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Αγκονάκη στο 49ο λεπτό, με την Άσσηρο να ισοφαρίζει με τον Βρανό στο 54ο λεπτό. Στο 84ο λεπτό, η ΑΕ Αγίου Γεωργίου πήρε το προβάδισμα με το γκολ του Ανατολίτη, όμως η Δόξα Ασσήρου κατάφερε να αποφύγει την ήττα με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιαννακίδη στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Δόξα Ασσήρου - ΑΕ Αγ.Γεωργίου 2-2

Αποβολές: Καραγιαννούλης, Αλεξινάκης

Σκόρερ: Αγκονάκης (49’), Βρανός (54’), Ανατολίτης (84’), Γιαννακίδης (90’ πεν.)

Διαιτησία: Κατσικογιάννης (Μιχαηλίδης – Παπαδοπούλου)

ΔΟΞΑ: Σουρλής, Αγγελίδης, Ζουμπούλης Π. , Βουλγαράκης, Γκουνιώτης, Ανδρέα, Βρανός, Ζουμπούλης Σ. , Μιζούρι, Γιαννακίδης, Βήττας

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Αφρούδας, Κυνηγός, Καραπατσιάς Χ.

ΑΕ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ: Ανατολίτης, Ρωσσιάς, Ανδρεάδης, Μυλωνάς, Ανατολίτης, Κοσμάς, Αγκοτάκης, Κοσμάς, Μόσχου, Καραγιαννούλης, Περγανίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Πετρόφ, Σκορδάς, Αλεξινάκης