×

"Απέδρασε" με την νίκη από το Μεσαίο ο Ιάσων Αυγής

στις 12/03/2017

O Iάσων Αυγής, πήρε μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας την μαχητική Αστραπή Μεσαίου με 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μακρή στο δέκατο λεπτό, ενώ στο 39ο λεπτό διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκιάλη. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια στο παιχνίδι, με τους Φωτιάδη και Σιάνα, ενώ ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες τον αγώνα λόγω της αποβολής του Κουτρουδίτση.

Η Αυγή είχε την ευκαιρία στο 90ο λεπτό να κάνει το 3-0, όμως το πέναλτι που εκτέλεσε ο Μακρής ήταν άστοχο.

Αστραπή Μεσαίου - Ιάσων Αυγής 0-2

Αποβολή: Κουτρουδίτσης (50’)

Δοκάρι: Φωτιάδης (29’), Σιάνας (69’)

Σκόρερ: Μακρής (10’), Γκιάλης (39’)

Διαιτησία: Μιχούλιας (Παπακίπης – Πάνου)

ΑΣΤΡΑΠΗ: Κασαπίδης, Λιθοξόπουλος Φ. , Μαρμαρίδης, Κουτρουδίτσης, Φωτιάδης (56’ Μπαλάσκας), Λιθοξόπουλος Ι. , Κοτσαρίδης, Ευστρατιάδης, Σιάνας (78’ Μήτρακας Λ.), Τσιφούτης (73’ Μήτρακας Α.), Μελετλίδης

ΑΥΓΗ: Ρουμελιώτης, Γιαβούρογλου, Ανδρεάδης (76’ Κλουκουτάρας), Καπρίλης, Πόπτσης, Μικρός, Γκιάλης, Όρκας, Σταμπουλής (46’ Κωνσταντίνου), Μακρής, Ζιρίδης  (62’ Μαυροβουνιώτης)