×

"Τιτανομαχία" στο Φίλυρο, "έσωσε" στο τέλος τη παρτίδα ο Μελιτέας

στις 18/03/2017

Στο Φίλυρο, η τοπική ομάδα αντιμετώπισε τον Μελιτέα, με τον οποίο ήρθε ισόπαλη με τελικό αποτέλεσμα 2-2 το απόγευμα του Σαββάτου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Παπαγιαννόπουλο και στο 50ο λεπτό, το Φίλυρο διπλασίασε τα τέρματά του με τον Κουκούτση. Εννιά λεπτά μετά, ο Μελιτέας μείωσε με τον Βακόλα, δίνοντας στον αγώνα ενδιαφέρον.

Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε από τον Ζάντζα στο 70ο λεπτό.

ΑΕ Φιλύρου - Μελιτέας 2-2

Σκόρερ: Παπαγιαννόπουλος (15’), Κουκούτσης (50’), Βακόλας (59’), Ζάντζας (70’)

Διαιτησία: Τζίκας (Καμένης – Κουτζημπασόπουλος)

ΦΙΛΥΡΟ: Κουτουνίδης Π., Τοπτσής (85’ Θεολόγης), Καλαμπάκας, Παυλίδης, Γούσιος, Κοσμόγλου, Κασιξίδης, Καρίκας Σ. (65’ λ.τ Κουτουνίδης), Παπαγιαννόπουλος, Κουκούτσης, Χούτας

ΜΕΛΙΤΕΑΣ:  Πεϊμανίδης, Δαμιανίδης, Χαρμάνας (60’ Βακόλας), Κωνσταντίνου, Τανάσκος, Χαραλαμπίδης, Δροσαλάκης, Παπουτσής (80’ Σαγματόπουλος), Ζάντζας, Βασιλείου (85’ Γιαμπολδάκης), Στασινόπουλος