×

Μεγάλη νίκη των Κανονιέρηδων στους Αμπελόκηπους (pics)

στις 18/03/2017

Ρεπορτάζ: Γιάννης Ντίνας

Οι Κανονιέρηδες πήραν μια πολύ σπουδαία και δύσκολη νίκη το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Άτλα Αμπελοκήπων Μενεμένης με 2-1.

Το σκορ άνοιξε ο Θεοδωρίδης με ασίστ του Δημήτρη Ντίνα στο 10ο λεπτό για τους Κανονιέρηδες, ενώ στο 67ο λεπτό, ο Λαζαρίδης έκανε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους.

Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε από το γκολ του Πουνερίδη στο 84ο λεπτό. Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω των αποβολών Μπασιάκου και Κίτσιου στο 84ο λεπτό.

Ατλας Αμπελοκήπων Μενεμένης - Κανονιέρηδες 1-2

Αποβολή: Μπασιάκος (84’), Κίτσιου (84’)

Σκόρερ: Θεοδωρίδης (10’), Λαζαρίδης (67’), Πουνερίδης (84’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης (Ντάβελας – Ανδρέου)

ΑΤΛΑΣ: Καλπακίδης, Κίτσιου, Μιχαηλίδης, Τσακμάκης, Γκελασβίλι, Καρούτσος, Καλπακίδης, Γιουβανάκης, Καρακώστας, Αυγέρης, Πόππης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Πουνερίδης, Γκούρι

ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ: Αθανασούλης, Ιακωβίδης, Μανδηλής, Μπασιάκος, Λαζαρίδης Θ. , Βάκο, Ξανθόπουλος, Λαζαρίδης Ν. , Θεοδωρίδης, Καρανικόλας, Ντίνας

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Πολυχρονιάδης, Μπουκλής, Γασλής