×

Με Μπούρτζο σκόρερ η Τερψιθέα, μεγάλη νίκη επί του ΠΑΟΔ

στις 19/03/2017

Η ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας πήρε μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη, επικρατώντας του ΠΑΟ Διοικητηρίου με τελικό σκορ 2-1.

Το σκορ άνοιξε ο Μπούρτζος στο 35ο λεπτό, με τον ΠΑΟΔ να φτάνει στο γκολ της ισοφάρισης στο 70ο λεπτό με τον Μουμτζή. Την νίκη στην Τερψιθέα την έδωσε με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς ο Μπούρτζος στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΠΑΟ Διοικητηρίου - ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας 1-2 τελικό

Σκόρερ: Μπούρτζος (35’, 90’), Μουμτζής (70’)

Διαιτησία: Ιωακειμίδης (Δημάκας - Παρούτογλου)

ΠΑΟΔ: Ανθυμίδης, Χαλκόπουλος, Κούτουλας, Τόπτσι, Μπράτσος, Κουστράβας, Ρίζος (40' λ.τ Τζίκας), Γεωργιάδης Ζ. (35' λ.τ Κωνσταντάρας )(55' λ.τ Μουμτζής), Τιμπλαλέξης, Σταματίου, Μώκος

ΤΕΡΨΙΘΕΑ: Μπογδάνος, Σαβλίδης (46' Τσιάκος), Καρακώτσογλου, Βασιλειάδης, Κέντρος, Μπούρτζος, Ρωμαίος, Νόικος, Τόλιος (70' Αμβροσίδης), Κατσίρης, Παπαχρήστου (90’ Μαστορίδης)