×

Εκπληκτικό παιχνίδι στη Τριανδρία, ισόπαλοι με 2-2 Αχιλλέας & ΠΟ Μαλακοπής (pics)

στις 22/03/2017

Στο γήπεδο της Τριανδρίας, ο τοπικός Αχιλλέας υποδέχθηκε το απόγευμα της Τετάρτης τον ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με τελικό σκορ 2-2.

Ο αγώνας είχε ενδιαφέρον από την αρχή μέχρι και το τέλος του, ενώ αρκετοί φίλαθλοι παρευρέθηκαν να παρακολουθήσουν το ντέρμπι μεταξύ δύο πολύ καλών και σπουδαίων συλλόγων.

Στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 13ο λεπτό, ο Αχιλλέας Τριανδρίας άνοιξε το σκορ με τον Κουτσικοβαγγέλη, ενώ στη συνέχεια, το συγκρότημα του Κώστα Γαλτσίδη έχασε τέσσερις κλασικές ευκαιρίες, με μία εξ αυτών, αυτή του Κωνσταντάγκα να είναι η κορυφαία.

Τις χαμένες αυτές ευκαιρίες, τις πλήρωσε η ομάδα της Τριανδρίας, καθώς μέσα σε τέσσερα λεπτά, οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ. Στο 41ο λεπτό, με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κουστράβα, ο ΠΟΜ ισοφάρισε και στο 45ο λεπτό, ο μαχητικός Αναστασιάδης σε τετ α τετ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα της Τριανδρίας έπαιξε και πάλι πολύ καλά και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον νεοεισελθών Τρόκα στο 74ο λεπτό. Αμφότερες οι ομάδες προσπάθησαν να σκοράρουν εκ νέου, όμως το 2-2 έμελλε να ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Πριν την έναρξη του αγώνα, Τριανδρία και Μαλακοπή συνεργάστηκαν έτσι ώστε η είσοδος των ποδοσφαιριστών να γίνει με νεαρούς ποδοσφαιριστές από τα τμήματα υποδομής των δύο ομάδων, κάτι που σίγουρα δεν συνηθίζουμε να το βλέπουμε στα ερασιτεχνικά γήπεδα.

Αχιλλέας Τριανδρίας - ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας 2-2 τελικό

Σκόρερ: Κουτσικοβαγγέλης (13’), Κουστράβας (41’ πεν.), Αναστασιάδης (45’), Τρόκας (74’)

Διαιτησία: Γκορτσίλας (Μερκενίδης – Φράγιος)

ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ: Ιβανούδης, Λιάρος, Ζωγράφος, Πιαστόπουλος, Φεύγας, Μουτζίκος, Αλέξης, Στεφανίδης, Κωνσταντάγκας, Κουτσικοβαγγέλης, Τσαβδαρίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Τρόκας, Κρυστάλλης

ΠΟΜ: Γούλας, Ζαραγκούλιας, Προδρομίδης, Κρημιανιώτης, Πηρουνάκης, Παναγιωτίδης, Πασπαλάς, Κουστράβας, Αναστασιάδης, Κεραμίδας, Τάνγκου

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μουρατίδης, Σαρλής, Καλλιάκης