×

Δύσκολη νίκη για την Θέρμη, "έπεσε" αξιοπρεπώς ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων

στις 22/03/2017

Ο Θερμαϊκός Θέρμης πήρε μια πολύ σημαντική αλλά δύσκολη νίκη το απόγευμα της Τετάρτης, κερδίζοντας τον μαχητικό ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων με 3-2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Σαράφογλου στο 25ο λεπτό, ενώ ο Μεγαλοικονόμου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 75ο λεπτό. Ο ΠΑΟΚ δεν το έβαλε κάτω και κατάφερε να ισοφαρίσει μέσα σε τρία λεπτά. Ο Καρασαββίδης μείωσε στο 80ο λεπτό και ο Σακκόγλου ισοφάρισε σε 2-2 στο 83ο λεπτό.

Τη νίκη στη Θέρμη την έδωσε ο Διαμαντίδης με το γκολ του στο 86ο λεπτό.

Θερμαϊκός Θέρμης - ΠΑΟΚ Κυμ.-Μαλγάρων 3-2 τελικό

Σκόρερ: Σαράφογλου (25’), Μεγαλοοικονόμου (75’), Καρασαββίδης (80’), Σακκόγλου (83’), Διαμαντίδης (86’)

Διαιτησία: Καραγιαννίδης (Λιαρής - Ασλάνης)

ΘΕΡΜΗ: Παλαβράκης, Παπαδόπουλος, Σιαντρόπουλος (75' Τσούκλης), Κολώνης, Παπαναστασίου (55' Φοινικόπουλος), Φάκκας, Τσερκέζης, Διαμαντίδης, Σαράφογλου, Ιορδανίδης (70' Μεγαλοοικονόμου), Μαυρομμάτης

ΠΑΟΚ: Μανίκος, Καρασαββίδης Μ., Μπαξιβάνης, Μακρόπουλος, Γεωργιάδης, Στεργιανός Ι. (60' Καρασαββίδης Ι.), Τσανακτσής, Τσεβρεντζής, Μαρούκης, Σακκόγλου, Παππάς