×

Χωρίς δυσκολία ο Ελευθεριακός, νίκησε με 5-1 το Καλοχώρι

στις 25/03/2017

Ο Ελευθεριακός χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας τον Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου με 5-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσούλε, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με τον Χελιδόνη στο 35ο λεπτό. Ο Κατεμίδης δύο λεπτά μετά έδωσε το προβάδισμα στον Ελευθεριακό και στο 45ο λεπτό, ο Πασχαλίδης έκανε το 3-1.

Το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε από τα γκολ του Κατεμίδη και Σαλπιγγίδη.

Ελευθεριακός - Μ.Αλέξ. Καλοχωρίου 5-1

Σκόρερ: Τσούλε (20’ πεν.), Χελιδόνης (35’), Κατεμίδης (37’, 70’), Πασχαλίδης (45’), Σαλπιγγίδης (75’)

Διαιτησία:  Κωνσταντινίδης (Μιχαηλίδης – Τοροσιάδης)

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ: Καρσίκης, Μαρμαράς, Μηνάογλου, Ψαρόπουλος, Χελιδόνης, Καϊμακαμίδης, Ασλανίδης (70’ Γιαννόπουλος), Tούσα, Κατεμίδης, Βιλανάκης (60’ Σαλπιγγίδης), Πασχαλίδης (80’ Παπαβραμίδης)

ΚΑΛΟΧΩΡΙ: Σίσκος, Χατζησάββας, Καρατζίδης (46’ Τακίδης) (70’ λ.τ. Παπαμιχαηλίδης), Πόπτσης, Κοντογιώργης, Γερόλακος, Ελευθερίου, Χύσα, Τσούλε, Ιβανάι (46’ Δήμας), Πολίτης