×

Τρομερό φινάλε στη Μαλακοπή, νίκη με 2-1 για τον ΠΟΜ

στις 26/03/2017

Ο ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας με ανατροπή του σκορ στο φινάλε της αναμέτρησης τον εκπληκτικό Οδυσσέα Κορδελιού με 2-1.

Το σκορ άνοιξε ο Παϊραζίδης στο 65ο λεπτό για το Κορδελιό, με την Μαλακοπή να ανατρέπει το σκορ στο φινάλε του αγώνα. Αρχικά ισοφάρισε σε 1-1 με τον Πασχαλίδη στο 89ο λεπτό και πήρε την νίκη με το γκολ του Μουρατίδη στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας - Οδυσσέας Κορδελιού 2-1

Σκόρερ: Παϊραζίδης (65’), Πασχαλίδης (89’), Μουρατίδης (90’)

Διαιτησία: Τσιαουσίδης (Αιναλής - Κατσικογιάννης)

ΠΟΜ: Γούλας, Ζαραγκούλιας, Τάνγκου, Παναγιωτίδης, Κουστράβας (75' Μουρατίδης), Τζεβελέκης, Βαλαής (65΄ Πασπαλάς), Κεραμιδάς (60' Πασχαλίδης), Καλλιάκης, Κρημνιανιώτης, Πηρουνάκης

ΚΟΡΔΕΛΙΟ: Αθανασίου, Χατζόπουλος, Τσαουσίδης, Καρράς, Παιραζίδης, Πούλιος, Τουλής, Μακρής Κ., Φρέντι (80' Λαζαρίδης), Κουμαλάτσιος (70' Μακρής Γ.), Πάνου (70' Γρηγοριάδης)