×

Ομόνοια Σίνδου για... φίλημα, νίκησε με 4-1 τον ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων

στις 01/04/2017

Η Ομόνοια Σίνδου πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, κερδίζοντας τον ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων με 4-1.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Καστανιώτη, ενώ πέντε λεπτά μετά, η Σίνδος διπλασίασε τα τέρματά της με το αυτογκόλ του Παππά.

Στο 32ο λεπτό ο Σακκόγλου μείωσε για τον ΠΑΟΚ σε 2-1, δίνοντας μια διαφορετική πνοή στον αγώνα. Η Ομόνοια Σίνδου κατάφερε και κράτησε το 2-1 μέχρι το 85ο λεπτό, εκεί όπου ο Καρανδρέας έκανε το 3-1 και πέντε λεπτά μετά, ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Ομόνοια Σίνδου - ΠΑΟΚ Κυμ.-Μαλγάρων 4-1

Σκόρερ: Καστανιώτης (20’), Παππάς (25’ αυτ.), Σακκόγλου (32’), Καρανδρέας (85’, 89’)

Διαιτησία: Αγγελάκης (Πάτρας-Μπαλάσκας)

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μπαντής, Καραγκούνης, Τυροβούζης, Καρανδρέας, Κασιτερίδης, Παναγιώτη, Τσιάλμας, Μπανακάκης (46' Χατζηπαππάς), Καστανιώτης (65' Δελιτζάκης), Αρουτίδης (80' Αραμπατζής), Μπαλίου

ΠΑΟΚ: Ιωαννίδης, Παππάς, Γεωργιάδης, Μαρούκης, Τσεβρεντζής, Καρασαββίδης Χ., Καρασαββίδης Ι., Δρούγας (60' Στεργιανός Ι.), Καράμπασης, Γιαννακίδης (46' Μπαξιβάνης), Σακκόγλου