×

Άνετη νίκη με χατ - τρικ Κωνσταντάγκα για την Τριανδρία στο Μεσαίο

στις 01/04/2017

Ο Αχιλλέας Τριανδριας πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, πήρε εύκολα τους τρεις βαθμούς της νίκης, κερδίζοντας την Αστραπή Μεσαίου με 5-1.

Το συγκρότημα του Κώστα Γαλτσίδη άνοιξε το σκορ στο 30ο λεπτό με τον Κρυστάλη, ενώ έντεκα λεπτά μετά, ο Κουτσικοβαγγέλης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 45ο λεπτό, ο πρώτος σκόρερ της ομάδας αλλά πλέον και της Α1 κατηγορίας, έκανε το 3-0, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 65ο και στο 80ο λεπτό έκανε το 5-0 για την Τριανδρία.

Το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε από το γκολ του Μαρμαρίδη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αστραπή Μεσαίου - Αχιλλέας Τριανδρίας 1-5

Δοκάρι: Τσαβδαρίδης (20’), Σιάνας (55’)

Σκόρερ: Κρυστάλης (30’), Κουτσικοβαγγέλης (41’), Κωνσταντάγκας (45’, 65’, 80’), Μαρμαρίδης Χ. (90’)

Διαιτησία: Μακρόπουλος (Δεμερτζής - Νικολής)

ΜΕΣΑΙΟ:  Κασαπίδης, Μαρμαρίδης Χ., Ευστρατιάδης, Κουτρουδίτσης, Λαζαρίδης Π., Λιθοξόπουλος Ι., Μελετλίδης, Φωτιάδης, Σιάνας, Μουρατίδης Στ., Λιθοξόπουλος Φ.

ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ: Ιβανούδης, Λιάρος, Ζωγράφος, Πουρσανίδης , Πιαστόπουλος, Μουτζίκος, Κρυστάλης, Στεφανίδης, Κωνσταντάκας, Κουτσικοβαγγέλης, Τσαβδαρίδης