×

"Μαχητική" η Δόξα Αγίου Παύλου, σπουδαία νίκη επί των Χελιδονιών

στις 02/04/2017

Μια πολύ σπουδαία νίκη πήρε η Δόξα Αγίου Παύλου, καθώς επικράτησε των Χελιδονιών με τελικό σκορ 3-2.

Ο αγώνας είχε ενδιαφέρον από την αρχή μέχρι και το τέλος του, με την Δόξα να παίρνει την νίκη με γκολ στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο 25ο λεπτό ο Κοβλακάς άνοιξε το σκορ υπέρ της Δόξας, ενώ στο 38ο λεπτό, ο Ματθαίος Ματθαιόπουλος ισοφάρισε για τα Χελιδόνια. Ότι δεν έκανε ο Λιόλιος στο 45ο λεπτό (είχε δοκάρι), το έκανε ο Κουκουρίγκος στο 60ο λεπτό, ο οποίος με το γκολ του έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν εκ νέου με τον Κύπριο Ξενοφώντος και το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε από το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Κουκουρίγκου στο 85ο λεπτό.

Δόξα Αγ.Παύλου - Χελιδόνια 3-2 τελικό

Δοκάρι: Λιόλιος (45’)

Σκόρερ: Κοβλακάς (25’), Ματθαιόπουλος Μ. (38’), Κουκουρίγκος (60’, 80’), Ξενοφώντος (70’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης Κ. (Τοροσιάδης - Κουφός)

ΔΟΞΑ: Τοκαλάκης, Λαζαρίδης, Μαλισώβας, Πλακίδας, Γκατζούδης, Μουζακίδης (80' Κουνελάκης), Κόκοτος (90' Μπαγκντασαριάν), Κοβλακάς, Λιόλιος, Καραναστάσης (55' Κουκουρίγκος), Σαντσόλι

ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ:  Πετράκης, Καραμπίνας, Κριτσιάνης, Δάρτζαλης (30' Πογιάνι), Τσιαϊλιάνης (70' Ζαφειριάδης), Πιπιλίκας, Ράντζα, Ρέππας (80' Αγγελίδης), Τράικος, Ξενοφώντος, Ματθαιόπουλος Μ.