×

"Απέδρασε" με τη νίκη το Ρύσιο, σοβαρός τραυματισμός του Τατάνι

στις 02/04/2017

Η Αναγέννηση Ρυσίου πήρε μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη, επικρατώντας της Νίκης Κερασιάς με το βαρύ 4-1.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο πέμπτο λεπτό με τον αριστερό οπισθοφύλακά τους Νίκο Χαλκιά, ενώ στο 20ο λεπτό, ο Χρήστος Αλιβάνογλου έκανε το 2-0 για το Ρύσιο. Στο 35ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν τον Τατάνι με σοβαρό τραυματισμό σε μία μονομαχία που είχε. Ο ποδοσφαιριστής έσπασε το χέρι του, μετά από διάγνωση που του έγινε στο νοσοκομείο.

Στο 60ο λεπτό ο Αλιβάνογλου έκανε το 3-0, με τη Κερασιά να μειώνει με τον Σκιούλα στο 74ο λεπτό. Το τελικό 4-1 υπέρ της Αναγέννησης Ρυσίου διαμορφώθηκε από το γκολ του Μπεζιάνη στο 79ο λεπτό.

Νίκη Κερασιάς - Αναγέννηση Ρυσίου 1-4 τελικό

Σκόρερ: Χαλκιάς (5’), Αλιβάνογλου (20’, 60’), Σκιούλας (74’), Μπεζιάνης (79’)

Διαιτησία: Κατσικογιάννης (Βελούδης – Παλάσκας)

ΝΙΚΗ: Κλουρής, Φούρτζη, Δημητρακάς, Ελευθεριάδης, Γαλτσίδης, Γουρτζιλίδης, Λαζαρίδης, Καλογιάννης, Τατάνι (35’ λ.τ. Βραχνός), Σκίουλας, Τζόβας

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Αλωπούδης, Μπουλιώνης, Κοντοπίδης, Χαλκιάς, Κυριακίδης, Τζιόλας (70’ Σταυριανός), Μαλαμίδης (46’ Παπαδόπουλος), Μπεζιάνης, Μπίκας, Αλιβάνογλου (80’ Αναγνωστόπουλος), Μπάφας