×

Άνετη νίκη των Κανονιέρηδων, χατ - τρικ ο Καρανικόλας (Pics)

στις 02/04/2017

Ρεπορτάζ: Γιάννης Ντίνας

Οι Κανονιέρηδες δεν δυσκολεύτηκαν και πήραν άνετα την νίκη το απόγευμα της Κυριακής, επικρατώντας του Ντίνου Κούη με τελικό αποτέλεσμα 6-0.

Ο Ντίνος Κούης κατέβηκε στον αγώνα με δέκα παίκτες και αυτό ουσιαστικά διευκόλυνε ακόμη παραπάνω το έργο των φιλοξενούμενων. Στο πρώτο ημίχρονο οι Κανονιέρηδες δεν σκόραραν, ενώ είχαν και δύο δοκάρια.

Όλα τα γκολ επιτεύχθηκα στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Καρανικόλα να κάνει χατ - τρικ. Στο 67ο λεπτό, οι Κανονιέρηδες κέρδισαν πέναλτι το οποίο θεώρησαν πως δεν έπρεπε να δοθεί και ο εκτελεστής του πέναλτι, ο Καρανικόλας πέταξε την μπάλα εκτός της εστίας σε ένδειξη fair - play, μια ενέργεια που χειροκροτήθηκε.

Ντίνος Κούης - Κανονιέρηδες 0-6 τελικό

Σκόρερ: Ιακωβίδης (52’), Καρανικόλας (64’, 70’, 90’), Δαμασκηνός (83’), Καρράς (76’)

Διαιτησία: Ιωακειμίδης (Οκονιάτσης – Πηγαδάς)

ΝΤ. ΚΟΥΗΣ: Τσακιρίδης, Νάνος, Βαλιάνος, Τριανταφύλλου, Τσιομπανίδης, Κανούλας, Σαρηγιαννίδης, Πετρετζίκης, Πατρίκης, Καρβέλας

ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ: Αθανασούλης, Ιακωβίδης, Μανδηλής, Μπασιάκος, Λαζαρίδης Θ. , Βάκο, Ξανθόπουλος, Πολυχρονιάδης, Θεοδωρίδης, Καρανικόλας, Χαριτίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Καρράς, Δαμασκηνός, Ντίνας